Restaurace    * * *    Restaurace    * * *    Restaurace    * * *    Restaurace    * * *    Restaurace

Historie

 


je umístěna v místech původní velice staré kaple, která byla založena ve stejném roce jako břevnovský klášter sv. Markéty, tj. v roce 993. Toto místo se také využívalo jako lom na opuku a dodnes jsou v přilehlé zahradě patrné výškové rozdíly.
V roce 1277 zde dal opat Godefrid postavit dřevěný větrný mlýn, který úspěšně sloužil až do roku 1722. Stejný rok je zobrazen v logu větrnického erbu a můžete jej spatřít vytesaný do pískovcového obložení nad hlavním vstupem do kulaté věže. Tento rok symbolizuje datum přestavby a celkové rekonstrukce původní staré věže.
Za povšimnutí stojí velice stará, do pískovce ručně vysekaná studna, která po celá staletí zásobuje přilehlou usedlost pitnou vodou. Studna má 2 m v průměru a je 30 m hluboká.
Pohostinství má na Větrníku více než stoletou tradici. První zahradní restaurace zde byla zřízena v roce 1899 poté, co Větrník odkoupil Jan Josef Černohorský. Potomci rodu Černohorských stále dohlížejí na dobré jméno a pověst tohoto domu a nabízejí Vám  příjemné a klidné posezení v místech, která Vám osvěží nejen tělo, ale i duši.


Restaurace Větrník
Historie
Image 1 Historie více... Image 2 Současnost více...
  © Web Design 2013